תמהיל משכנתא

בניית תמהיל משכנתא

בניית תמהיל משכנתא נעשית לאחר מחשבה רבה, על פי צרכי הלווים, התנאים הקיימים ואלמנטים חשובים אחרים. ניתן למצוא מגוון הלוואות כאלו בתנאי הצמדה שונים, ככל שהן נלקחות לטווח ארוך יותר, כך הריבית עליהן גבוהה יותר ולהיפך.

בניית תמהיל משכנתא מותאמת לעמידה בהתחייבויות

בניית תמהיל משכנתא נעשית כדי למצוא את התנאים הטובים ביותר ללווים, ובראש וראשונה, לעמידה בהתחייבויות הכספיות שהם נוטלים על עצמם. כידוע, אי עמידה בהתחייבויות מזמינה ריביות, הצמדות וסיבוכים אחרים, לכן, יש לבנות אות תמהיל המשכנתא על פי יכולות ההחזר של נוטלי ההלוואה. כמו כן, יש לקחת מרווח ביטחון למקרה בו מתקשים לשלם החזר חודשי בגלל קשיים כלכליים לא צפויים, כמובן שעלויות ריביות נמוכות קובעות רבות ועוד. מתן סכומי המשכנתא מוגבל על פי חוק, עבור דירה ראשונה ניתן לקבל 75% מערכה, משפרי דיור יזכו ל70% ואילו בעלי דירה נוספת יקבלו עד 50% מהערך. יועץ משכנתאות לומד את צרכי הלקוחות ומצבם הפיננסי, מבקש לדעת על העדפותיהם לגבי גודל הסכום ועוד. על פי כל אלו, נתונים נוספים ובהתאם למסלולים המוצעים על ידי המוסדות הפיננסיים יועץ המשכנתאות יציע חלופה אחת מתוך כמה מוצעות, ובכל מקרה, תהיה זאת משכנתא שניתן לחסל, לנייד או למחזר.

בחירת הגוף המממן לבניית התמהיל

בחירת הבנק למתן ההלוואה נעשית בעיקר על פי תנאי ההלוואה וגמישותה. הוא יבקש את שעבוד הנכס הנקנה או כל נכס אחר מקובל, בנוסף, יבקש המוסד הממן לקבל מסמכים כמו דו”ח פיננסי על גובה השכר החודשי/שנתי, דפי חשבון בנק לבדיקת תזרים המזומנים, דו”ח שמאות לקביעת ערך הנכס ו/או חוזה רכישה מהקבלן ועוד. אם הם מתאימים מכל הבחינות, יועבר הכסף לחשבון הלקוח אשר יצטרך להעמיד את פוליסת ביטוח החיים שלו לטובת הבנק. אם אתם עומדים בפני רכישת נכס חדש ועימו בניית תמהיל משכנתא, עמיחי מרקס הוא יועץ ומאמן לכלכלת משפחה אשר מתמחה בנושא ומציע שירות מקצועי עם יחס אישי. השירות כולל ניהול מו”מ, הגשת מסמכים ומעקב, ליווי, מחירים נוחים ועוד. עמיחי מרקס הוא בעל ידע רב וניסיון עשיר המגיעים, בין היתר, ממתן שירותים מעולים ללקוחות רבים. צלצלו עוד היום 054-2372417

בניית תמהיל משכנתא

מדריך בניית תמהיל משכנתא

כאשר מדברים על משכנתא מתכוונים לכמה וכמה מושגים שמאוגדים ביחד לכדי סכום כסף אחד שהוא ההחזר החודשי עבור הלקוח עצמו. בניית תמהיל משכנתא היא התהליך המקדים לקביעת גובה ההחזר ועל מנת לבצע אותו יש צורך בחישובים וסימולציות חישוביות של נתונים שונים ובחינה בעזרת נוסחאות מורכבות של המשמעות של כלל הנתונים על פני תקופת ההחזר שתהיה בין 15 ל- 30 שנה. יצירת התמהיל חייבת להיות אישית ופרטנית עבור כל לקוח ולקוח בנפרד על פי נתונים ומאפיינים אישיים וייחודיים שלו ולכן מדובר בתהליך שמומלץ מאד להיות מלווים במהלכו על ידי איש מקצוע מומחה במשכנתאות.

איך מתבצעת בניית תמהיל משכנתא הלכה למעשה?

כאמור, סכום ההחזר החודשי כולל בתוכו חישובים של מגוון נתונים – הקרן עצמה, שהיא סכום ההלוואה שהבנק נותן ללקוח, הריבית (שהיא הרווח של הבנק תמורת מתן ההלוואה ויש בה גם מרכיב של זיהוי סיכון מהלקוח), המסלול עצמו שנבחר עבורו כמתאים ביותר להחזר לאורך הזמן (יש מגוון רחב של מסלולים והמסלול המתאים ייבחר בייעוץ עם יועץ המשכנתאות שמלווה את הלקוח) ונתונים נוספים כמו החלטה על דחיית תשלום הריבית, חלוקה בין גובה סכום הקרן לגובה סכום הריבית ועוד. בניית תמהיל משכנתא הוא תהליך שבו נבחן כל נתון וכל מספר עד שמגיעים לגובה החזר חודשי שמספק את כלל הצדדים.

להגיע לסכום ההחזר שמתאים לכל לקוח באופן אישי

התהליך של בניית תמהיל משכנתא חייב להתבצע באופן אישי ופרטני עבור כל לקוח ולקוח בנפרד, שכן כל אדם יהיה שונה מהאחר באינספור תחומים ונתונים פיננסיים, אישיים או משפחתיים. לא בכדי חשוב ומומלץ לקבל ייעוץ פרטני מיועץ שיהיה צמוד ללקוח וידאג לאינטרסים שלו וחשוב עוד יותר שלא להעלות על הדעת אפילו את האפשרות של התחלת תהליך של משכנתא לבד. בזכות היועץ הצמוד כל הנתונים יהיו הטובים והמתאימים ביותר ללקוח שלו.

עמיחי מרקס הוא יועץ משכנתאות מוסמך ומקצועי ומומלץ לפנות אליך לקבלת ייעוץ וליווי לקראת המשכנתא שדרושה לכם לקניית הדירה שאתם חושקים בה. צלצלו עוד היום 054-2372417

מדריך בניית תמהיל משכנתא

תמהיל משכנתא

עוד בנושא

כמה עולה יועץ משכנתאות
עומדים לבנות בית? כמה דברים שחשוב לדעת לגבי המשכנתא
כמה טיפים לבחירת יועץ משכנתאות
כל היתרונות של הלוואה אחת גדולה על פני כמה הלוואות קטנות
דילוג לתוכן